Instalacja PV - nasze realizacje

Wykonujemy instalacje PV montowane na dachach i na gruncie. Posiadamy doświadcze w realizacji systemów podłączanych do sieci - tzw. "on-grid",jak też systemów autonomicznych podłączanych do banku akumulatorów – tzw. "off-grid". Dzięki instalacjom PV mogą Państwo produktować energię elektryczną z promieni słonecznych, co daje zerowe koszty pozyskiwania prądu. Oferowane przez nas systemy są bezgłośne i nie wymagają wiedzy specjalistycznej, aby zapewnić im prawidłowe funkcjonwanie. Każda instalacja PV jest wykonywana indywidualnie, dopasowując ją do poszczególnych potrzeb klienta.

Wykonane instalacje:

 • Instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu domu jednorodzinnego.

 • Instalacja paneli fotowoltaicznych na dachu urzędu.

 • Instalacja paneli PV na dachu domu jednorodzinnego.

Więcej instalacji

Opłacalność instalacji PV

Instalacja PV charakteryzuje się większym od kolektorów słonecznych stopniem skomplikowania, gdyż energia, która zostaje wytworzona dzięki ogniwom, może być magazynowana w akumulatorach bądź sprzedawana sieciom energetycznym. Tego rodzaju instalacje dzielą się na dwa typy:

 • On-Grid – koszt kupowanej mocy bilansuje się poprzez sprzedaż energii uzyskanej dzięki instalacji PV do sieci.
 • Off-Grid – na system składają się ogniwa, przetwornica, regulator ładowania, akumulatory oraz sterownik.

Korzyści płynące z instalacji PV:

 • Gwarancja. Panele fotowoltaiczne mogą służyć nawet 25-35 lat. Panel słoneczny jest zazwyczaj objęty 10-12 latami gwarancji (zależnie od danego producenta), natomiast na moc wyjściową mogą Państwo otrzymać nawet około 30 lat.
 • Trwałość. Jako że w panelach słonecznych zastosowano hartowane szkło, usztywniającą ramę z aluminium i ochronną folię EVA, są one zaskakująco odporne na różne warunki pogodowe (takie jak grad).
 • Oszczędność. Dzięki instalacjom solarnym, można zapomnieć o powszechnym podwyżkach cen prądu. Warto przy tym zauważyć, że w ciągu ostatnich lat ceny prądu co roku wzrastały o 5%. Podwyżki rachunków prawdopodobnie będą następowały dalej, gdyż polski sektor energii ma się modernizować, a będzie to z pewnością kosztowne przedsięwzięcie.
 • Ochrona środowiska. Odnawialne źródła energii, do jakich należy system fotowoltaiczny, nie emitują gazów cieplarnianych, co zapobiega zanieczyszczeniu powietrza. Co więcej, niezdatne do użytku panele można poddać recyclingowi.
 • Bezpieczeństwo. W celu maksymalnego zmniejszenia ryzyka, w inwerterze zamontowano zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. Co więcej, jeśli system wykryje minimalną różnicę potencjałów, automatycznie odcina prąd.
 • Samoobsługa. System fotowoltaiczny działa bez jakiekolwiek ingerencji człowieka. Należy jednak pamiętać, że w celu utrzymania mocy systemu na maksymalnym poziomie, zaleca się wykonywanie okresowych przeglądów serwisowych.

Najbardziej kluczowym działaniem przy konstruowaniu instalacji PV jest ustalenie, ile kW energii będzie potrzebne, aby odbiorniki mogły funkcjonować zgodnie z przeznaczeniem. Istotne jest przy tym, aby pamiętać, że moc obciążników podpiętych do systemu PV powinna być co najmniej 20% mniejsza od mocy przetwornicy.

Zarówno firmom, jak i osobom fizycznym, polecamy nasze kompletne instalacje PV (pod klucz). Dzięki nim, będą Państwo mogli produkować bezpłatną energię elektryczną z promieni słonecznych. Jako że oferowane przez nas systemy pracują samoistnie, nie trzeba się przejmować brakiem specjalistycznej wiedzy.

Montujemy instalacje PV zarówno na płaskich, jak i skośnych dachach, a nawet na działkach gruntu. Jednak w przypadku płaskiego dachu należy pamiętać o konstrukcji podtrzymującej.

Instalację fotowoltaiczną podłącza się do sieci energetycznej, dzięki czemu latem nadwyżka wytworzonej energii może zostać sprzedana, a zimą istnieje możliwość uzupełnienia jej braku z z sieci. W razie awarii owej sieci, mogą Państwo wykorzystać własną energię, zmagazynowaną w systemie akumulatorów, w jaki można wyposażyć instalację PV.

Każdą z instalacji dostosowujemy indywidualnie do zapotrzebowań Państwa domu bądź przedsiębiorstwa.

Kalkulator mocy instalacji PV:

Powierzchnia (w m2): Rodzaj powierzchni:


 • Zainstalowane inwertery sieciowe.

 • Instalacja paneli PV na dachu domu jednorodzinnego.

 • Instalacja systemu fotowoltaicznego na domie jednorodzinnym.

 • Naziemna instalacja paneli fotowoltaicznych.

 • Instalacja paneli fotowoltaicznych na skośnym dachu.